Upesciema Warriors

Futbols

Pirmās 90 minūtes ir pašas svarīgākās

Futbols ir spēle, kuru spēlē uz taisnstūrveida zālāja vai mākslīgā zāliena laukuma ar vārtiem katrā laukuma galā. Spēles mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtus, raidot bumbu pretinieku komandas vārtos. Vārtsargs ir vienīgais spēlētājs, kuram spēles laikā ir atļauts pieskarties bumbai ar plaukstām vai rokām, lai mestu bumbu uz priekšu. Pārējiem laukuma spēlētājiem ar rokām ir atļauts bumbai pieskarties tikai izmetot to no sānu auta vai pēc tam, kad tiesnesis ir konstatējis pārkāpumu un ir licis spēlētājiem novietot bumbu soda sitiena izpildīšanai. Pārējā spēles laikā laukuma spēlētāji bumbas kontrolei izmanto kājas, precīzāk, pēdas, kā arī drīkst izmantot savu ķermeni vai spēlēt ar galvu. Futbola spēli uzvar tā komanda, kura līdz spēles beigām ir guvusi visvairāk vārtu. Ja rezultāts spēles beigās ir vienāds, tad tiek paziņots neizšķirts vai seko pagarinājums un/vai 11 metru soda sitienu sērija, kas ir atkarīgs no turnīra nolikuma.

Mūsdienu futbola spēle tika pilnveidota Anglijā pēc Anglijas Futbola Asociācijas izstrādātajiem principiem. Tieši 1863. gadā izstrādātie spēles noteikumi lika pamatus futbolam, kuru spēlē mūsdienās. Futbolu starptautiski pārvalda Fédération Internationale de Football Association (Starptautiskā futbola asociāciju federācija), parasti zināma pēc saīsinājuma FIFA. Visprestižākais starptautiskais futbola turnīrs ir FIFA Pasaules kauss, kas notiek ik pēc četriem gadiem. Šis turnīrs ir visskatītākās sacensības pasaulē, FIFA Pasaules kauss piesaista divreiz vairāk skatītāju nekā Vasaras Olimpiskās spēles.

FUTBOLA NODARBĪBAS BĒRNIEM

Projekta mērķis ir turpināt attīstīt futbola tradīcijas Upesciemā un tās novadā, nodrošinot iespēju apkārtnes bērniem iegūt futbola izglītību kvalificētu treneru vadībā ar augstāko pedagoģisko izglītību. Mūsu futbola nodarbību struktūra balstās uz piemērotu metodiku, atbilstību vecumposmiem un daudzpusību futbola laukumā. Svarīgi ir sekmēt katra audzēkņa futbola kompetenču attīstību. Radot saistošus darbības motīvus, bērni pie Mums gūst prieku, piepildījumu un izdošanos! Savukārt sakārtotās sporta bāzes nodrošina iespēju trenēties labos apstākļos.

IESĀCĒJU grupā piedalās bērni sākot no 3 - 6 g.v., nodarbības garums 45 - 60 minūtes. Nodarbību saturā ir uzdevumi ar aktīvu "bumbas izpēti", jaunu lietu izmēģināšanu, prāta stimulēšana ar atjautības vingrinājumiem. Veiksmīgai bērnu adaptācijai, nodarbībās iespējams iesaistīties arī vecākiem. INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA IR LICENCĒTA.

SAGATAVOŠANAS grupā uzņemam bērnus, jauniešus 7 - 12 g.v., nodarbības ilgums 60 - 90 minūtes. Nodarbības saturā tiek iekļauti dažādi futbola speciālie vingrinājumi, rotaļas un spēles. Uzmanība tiek pievērsta bumba kontroles veidiem individuāli, grupas sadarbībām, attīstīta koordinācija un sekmēta pārliecība laukumā, tiek iegūta arī pirmā futbola sacencību pieredze. INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA IR LICENCĒTA.

PILNVEIDES-MEISTARĪBAS grupu veidos jaunieši 13 g.v.-18 g.v. Nodarbības tiks bāzētas uz padziļinātu un specializētu futbola kompetenču pilnveidi un attīstību.

Nodarbību kalendārs


KONTAKTI

Upesciema stadions, Skolas iela 14, Garkalnes novads LV-2137
e-pasts: [email protected]
mob.tel. +37126024330