Regbijs

Huligānu spēle, kuru spēlē džentlmeņi

JRFPK "Upesciema Warriors" biedrība organizē vienu no vecākajiem regbija turnīriem Baltijā un Skandināvijā. Turnīra pirmssākumi ir 2003. gadā. "Garkalnes/Warriors" kausu kopš 2005. gada ar tagadējo Ropaža novada domes (agrāk – Garkalnes novada dome) atbalstu rīko Upesciema stadiona namatēvs un Garkalnes Sporta centra vadītājs Juris Silovs.

Komandas ierasti Upesciemā pulcējas uz spraigām sacensībām draudzīgā atmosfērā. 2023. gadā būs 20 gadu jubilejas turnīrs, kuru vēlēsimies padarīt neaizmirstamu un atmiņām pilnu gan spēlētājiem, gan skatītājiem, kuri vienmēr nāk un atbalsta komandas ar savu lielisko noskaņojumu, kuru viņiem rada Upesciema stadions.

Regbijs ir komandu sporta veids, kas radies Anglijā, Ragbi pilsētā. Latvijā tiek spēlēts kopš 1960. gada.

Spēles mērķis ir piezemēt ovālo bumbu aiz gala līnijas. Regbijā nedrīkst dot piespēles uz priekšu, spēlē 15 spēlētāji katrā komandā.

Regbiju spēlē uz laukuma, kura izmēri ir 100x70 metri. Spēle ilgst 2 puslaikus, katrs no tiem ir 40 minūšu garš. Katras komandas mērķis ir iegūt pēc iespējas vairāk punktu, kurus var gūt dažādā veidā. Izdarot piezemējumu (piespiežot bumbu pretinieku piezemējumu zonā) gūst 5 punktus, pēc piezemējuma tiek izpildīts realizācijas sitiens, kura sekmīgas izpildīšanas rezultātā tiek gūti 2 punkti. Realizējot soda sitienu tiek gūti 3 punkti, tāpat, kā dropsitiena gadījumā.