Petanks

Kaut kas vairāk nekā sports

Līdz ar kluba dibināšanu 2014. gadā, mēs izveidojām starptautisko petanka turnīru "WARRIORS CUP", kuram 2023. gadā būs 10 gadu jubileja. Tas ir attīstījies tik strauji, ka pēdējos gados tas ir lielākais petanka turnīrs Baltijā un apkaimē. Starptautiskums ir aizceļojis līdz pat šī sporta veida saknēm Francijā un līdz tālajai Mongolijai. Ik gadu piedalās vairāk kā 10 dažādu valstu pārstāvji un pulcē 200-250 dalībniekus.

Mūsu klubā ir 3 no 4 Latvijā sertificētajiem petanka treneriem, kas ļauj dalīties pieredzē ar kluba biedriem un attīstīt visus kluba biedrus un jaunpienācējus. Vien pāris gadu laikā mūsu treneri jau ir guvuši sasniegumus, trenējot Latvijas junioru izlasi, kluba spēlētājus Latvijas, Eiropas un pasaules čempionātos. Par ieguldīto darbu treneri ir saņēmuši apbalvojumus un pateicības rakstus, kas apliecina viņu meistarību.

Mūsu kluba sasniegumi, kurus veido pieredzējušie spēlētāji, startējot komandu, kluba un individuālajās sacensībās ir izcīnījuši savas vietas uz pjedestāliem. Latvijas klubu kausu izcīņā piedalāmies kopš 2015. gada, tad JRFPC "UPESCIEMA WARRIORS" bija mazs klubs salīdzinot ar citiem. Esam izauguši līdz lielākajam klubam Latvijā un biedru skaits audzis manāmi. Uz doto brīdi, piedaloties 8 reizes, esam izcīnījuši 5 Latvijas Klubu kausu titulus, divas 2. vietas un pirmajā gadā izcīnījām 3. vietu. Pēdējos 4 gadus esam aizstāvējuši Latvijas kausu kā spēcīgākais klubs Latvijā. Noteikti šogad centīsimies atkārtot sasniegtos rezultātus, 5. reizi pēc kārtas.

Skaistā laikā, pastaigājoties pa Parīzi, Lionu, Marseļu vai Kannām, var izdzirdēt, ka no tuvējiem parkiem un skvēriem atskan metāliskas skaņas, kuras jaucas ar bezgalīgas līksmes vai nožēlas izsaucieniem. Pienākot tuvāk šiem vibrācijas avotiem, var novērot dažāda vecuma cilvēkus, kuri „mētā” palielas metāla bumbas, darbojas ar dažādiem mērinstrumentiem un apmainās ar viņiem vien saprotamām replikām. Laukumā valdošā rosība ir pārņēmusi ne tikai spēlētājus, bet arī skatītājus. Varam teikt, ka esam sastapušies ar tradicionālu bumbu spēli — petanku (la petanque — fr.), kurā sacenšas jebkurš sevi cienošs francūzis. Te praktisko pielietojumu gūst Pitagora laika ģeometrijas un fizikas zināšanas, dominē precizitāte, taktika un stratēģija. Noteikumi vienkārši. Bumba jāpiemet pēc iespējas tuvāk kašonetam. Viss būtu labi, ja nebūtu pretinieki.

MĒS SPĒLĒSIM OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS...